Azokat a régi, kissé megviselt, már nem divatos bútorokat, melyektől nem szívesen válunk meg, mert kedvesek számunkra. De ugyanakkor nem is tesszük be a szobánkba, így kikerülnek a garázsba, padlásra. Mindenkinek vannak ilyen bútorai. Sokszor látunk bolhapiacokon, lomtalanításokban is olyan darabokat, amikből kis fantáziával különlegességeket varázsolhatunk…
Ekkor kell elővenni ezt a krétafestéket, az Annie Sloan Chalk Paint-et és a portalanított felületet átfesteni, vékony Wax (viasz) réteggel átkenni és a régi bútor új ruhában, új életre kel.
Nemcsak öreg, hanem modern bútorok átalakítására is kiválóan használható az Annie Sloan Chalk Paint. Nem tetszik a színe, sötétebb vagy éppen világosabb illene a lakásba? Nem kell lecserélni, fillérekért eladni a szekrénysort, konyhabútort, étkezőasztalt. A megfelelő szín kiválasztása után, nekünk tetsző stílusban, mely lehet koptatott, vintage vagy modern az egész lakás új, egységes külsőt kap.
Az Annie Sloan Chalk Paint szinte minden felületre tapad (fa, fém, laminált, lakkozott felületek). Festés előtt nem kell csiszolni, alapozni. Ezzel rengeteg időt és munkát spórolunk meg. Egyszerűen csak el kell kezdeni festeni. A festék vízbázisú, az ecsetek könnyen vízzel kimoshatóak, és a legfontosabb: a festéknek nincs szaga, így a lakásban festett bútoroknak nem lesz napokig elviselhetetlen oldószeres szaga! Rövid, egy-két órás száradási idő után már a védelmet biztostó wax réteget is rákenhetjük. Ezzel vízállóvá, takaríthatóvá válik a felület és selymes tapintású lesz. Ilyen egyszerűen lesznek a régi, kidobásra ítélt bútoraink otthonunk legszebb díszei.
1 liter festék kb. 12-13 m2 felületre elég 1 rétegben festve. Általában 2 réteget szoktunk felvinni a bútor felületére. Az első réteg még nem fed szépen, a második réteg már tökéletes fedést biztosít. Sötét bútor esetén még egy vékonyabb 3. réteget is fel lehet vinni. További tudnivalók ide kattintva.
Nem, általában 2 réteget szoktunk felvinni a bútor felületére. Az első réteg még nem fed szépen, a második réteg már tökéletes fedést biztosít. Sötét bútor esetén még egy vékonyabb 3. réteget is fel lehet vinni.
A lefestett felületet mindenképpen le kell az Annie Sloan Clear Wax-al ( világos viasz ) ez teszi vízállóvá, takaríthatóvá és védi a nagyobb mechanikai sérülésektől. Az Annie Sloan Clear Wax-ra lehet felvinni a Annie Sloan Dark Wax-ot ( sötét viasz ) vagy a Annie Sloan Black Wax-ot ( fekete viasz ) ezzel tudom antikolni, öregbíteni a felületet. Az Annie Sloan White Wax sötétebb színek lágyításához, világosításához használható. Az 500 ml-es Wax kb. 2-3 liter festékhez elegendő ( 25-30 négyzetméter felülethez ).
Mi is az a Annie Sloan Satin Paint ?
Az Annie Sloan festékcsalád legújabb tagja, egy mosható, súrolható, gyorsan száradó festék. A Chalk Paint-tel ellentétben ezzel a festékkel nem lehet antikolni, régies hatást elérni a bútorokon, hanem sima, modern felületet tudunk festeni vele egy lépésben. Mivel nem karcolódik ezért a nagyobb igénybevételnek kitett beltéri fa és fém felületekre javasoljuk, például konyhabútor, ajtók, ablakkeretek, lambéria, asztalok, radiátor stb.
A Satin Paint csiszolás és alapozás nélkül megtapad a fenyőbútorokon, lakkozott felületeken. De festés előtt érdemes mindig egy kicsi felületen kipróbálni a tapadását. Alapozni a laminált felületeken mindenképpen érdemes, mert arról nagyon könnyen lejön a festék, alapozóval viszont minden laminált bútor tökéletesen átfesthető a Satin Paint-tel.
A festék egy finom, lágy felületet ad a bútoroknak, “fényessége”a matt és selyemfény között van.
A festék összetétele
A festék akril alapú, szagtalan, vízbázisú, nagyon alacsony károsanyag, VOC tartalommal (5g/l) és “A” minősítésű Air Quality Rating-gel (AQR) rendelkezik. Emiatt a Toy Safe, gyerekbarát minősítést is megkapta. Ez azt jelenti, hogy száradás után nem párolognak belőle káros anyagok, gyerekszobában is bátran lehet használni!
Szükséges-e alapozni ?
Sötét alap esetén a világos Satin Paint színek alá, a szép világos végeredmény elérése érdekében, Harzó T16 alapozó felvitele szükséges 1 vagy 2 rétegben. Bútorlap átfestése esetén is mindenképpen alapozzuk le a festendő felületet.
Mivel fessek?
A festéshez lapos, akrilszálas ecsetet javasolok, ezzel lehet simább felületet elérni. Hengerrel is lehet festeni, de azzal több réteget kell felvinni.
Az eszközök tisztítása
Az ecsetek vízzel tisztíthatóak, amit a festés befejezése után, rögtön meg is kell tenni, különben könnyen beleszárad a festék.
Mennyi a száradási ideje? Hány rétegben fessek vele?
Rövid, 1 órás száradási idő után lehet felvinni a következő réteget. Mivel ez a festék hígabb, mint a Chalk Paint, hogy ne folyjon és ne csöpögjön, szép, vékony rétegben kell felvini a felületre. Az első réteg még nem fed szépen. A tökéletes fedés érdekében, a sötét színeknél 2, de a világosabb árnyalatoknál, akár 3 réteg is szükséges lehet. A festés után 1 órával már tapintásszáraz lesz a felület, de a festék teljes száradási, kikeményedési ideje kb. 14 nap. Ezután vizes vagy szappanos vizes ruhával tisztítható a felület.
Kell-e zárni a lefestett felületet?
Nem, sem waxszal, sem lakkal nem kell zárni! De az erősebb védelem miatt lakkozható a felület, Annie Sloan Matt vagy Selyemfényű lakkal.
Milyen színekben érhető el a Satin Paint?
A Satin Paint színeit Annie Sloan a falfesték és a Chalk Paint színpalettájának színeiből válogatta ki, hogy a lakásban nemcsak a bútorok, a fal hanem a falhoz illő ablakot, ajtót, lambériát, radiátort stb. lehessen vele festeni. Az Annie Sloan Satin Paint 16 színben érhető el. Nézd meg a színeket ITT.
1 doboz (750ml) Satin Paint mekkora felületre elég? Mennyi ideig áll el?
1 doboz festék, 1 rétegben kb. 11 m2–t fed le, de a natúr, kezeletlen felület több festéket vesz fel. Ha a kibontott tégelybe nem kerül víz és szennyződés, felbontás után akár 6 hónapig is eláll.
Keverhetőek-e a Satin Paint színei egymással?
Igen, két Satin Paint színből, egy szép, új árnyalatot keverhetünk.
Kell-e hígítani a festéket és mivel?
Mivel az Annie Sloan Satin Paint vízbázisú festék ezért hígítható vízzel. De mivel sokkal hígabb mint a Chalk Paint, krétafesték, ezért nem ajánlom, mert nehezebb lesz vele dolgozni és a tapadást és a fedést is rontja az esetleges túlhígítás. Viszont, ha a régebben kibontott festék besűrüsödik, nyugodtan lehet egy kis vizet adni hozzá